Η φωτογραφία είναι το ημερολόγιό μου γραμμένο με φως. Είναι η συμμετοχή μου στήν καθημερινή ζωή.
Αντωνης Πριονας:Την ίδια συμβολή με αυτούς που γράφουν ιστορία έχουν και αυτοί που...την καταγράφουν.
Παναγιωτης Τοκπασιδης:Το μονο που μενει απ'το ποδοσφαιρο,φωτογραφιες και αναμνήσεις

Α.Ε. Ληλαντίου ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Α.Ε.Λ. – ΕΡΜΗΛΙΟΣ  1-0

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΗΣ ΚΑΙ ΕΝΑΡΞΗ 3ου ΤΟΥΡΝΟΥΑ ¨ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ¨

Με δύο πρόσωπα η ομάδα μας, στον αγώνα με τον Ερμήλιο  κατάφερε στο τέλος να πάρει τους τρείς βαθμούς της νίκης και τους τρείς βαθμούς βελτιόνωντας έτσι και την βαθμολογική της θέση.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε την υπεροχή στο παιχνίδι της διμιουργώντας ευκαιρίες για γκολ στο 10΄με Μικράκη,και 18΄με Μπούρικα κατάφερε να σημειώσει το γκολ στο 30΄με τον Μπαλόζι.
Στη συνέχει του πρώτου ημιχρόνου αλλά και σε όλο το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ,είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να δημιουργήσει  τη μεγάλη φάση.
Στο ίδιο διάστημα η ομάδα του Ερμήλιου προσπάθησε να πετύχει κάποιο γκολ και έφτασε πολύ κοντά στο 85΄χωρίς όμως να τα καταφέρει.

Καλή η η διαιτησία των κ.κ. Καλαμάτα, Στρουμπούλη και Χουλιάρα. .

Α.Ε. Ληλαντίου

Αραβανής, Κέντρος, Μικράκης , Κατσαρής, Βασιλείου, Μπούρικας, Τσαλιαγκός ( 67΄Αργύρης Ιω., 84΄Ζαούρης ), Ντουλαβέρης, Βογιατζής (61΄Χατζηαντωνάκης ), Μπαλόζι Κρ., Λάμπρου.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα παίξει εκτός έδρας  με τον Α.Ο.Ζαράκων  την Κυριακή 27/10  και ώρα 15.00.
Ξεκίνησε και η ομάδα των παίδων τους αγώνες της στο αντίστηχο πρωτάθλημα και στον πρώτο της αγώνα ήρθε 0-0 εκτός έδρας με την ομάδα του Λήλα Βασιλικού.
 Το Σάββατο 19/10  στις εγκαταστάσεις της σχολής παρουσία των αθλητών, γονέων και ποδοσφαιριστών της πρώτης ομάδας πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος αγιασμός της σχολής μας   εν όψη της νέας ποδοσφαιρικής χρονιάς.
Ταυτόχρονα την ίδια ημέρα  ξεκίνησε και το 3ο τουρνουά ποδοσφαίρου
¨ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ¨  στην ηλικία των παμπαίδων, με τους μικρούς αθλητές να προσφέρουν ωραίο θέαμα και πολλά γκολ.

Αποτελέσματα  1ης αγων.

Συνεχίζεται η δήλωση συμμετοχής των ομάδων και για την κατηγορία των τζούνιορ, με έναρξη 2,3/11.

Μπορείτε να ενημερώνεστε για τα νέα της ομάδας και της σχολής και στην ιστοσελίδα μας  http://aelilantiou.gr.