Η φωτογραφία είναι το ημερολόγιό μου γραμμένο με φως. Είναι η συμμετοχή μου στήν καθημερινή ζωή.
Αντωνης Πριονας:Την ίδια συμβολή με αυτούς που γράφουν ιστορία έχουν και αυτοί που...την καταγράφουν.
Παναγιωτης Τοκπασιδης:Το μονο που μενει απ'το ποδοσφαιρο,φωτογραφιες και αναμνήσεις

Τρίτη 9 Απριλίου 2013

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Α.Σ.ΕΡΜΗΛΙΟΣ - Α.Ε.Λ. 2-1

Στον προτελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος η ομάδα μας πραγματοποίησε την χειρότερη εμφάνιση για την φετινή ποδοσφαιρική χρονιά και ηττήθηκε με 2-1 από την ομάδα του Ερμήλιου. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας μάλλον δεν είχε πάει στο γήπεδο των Λουκισσίων αφού η γηπεδούχος ομάδα δεν βρήκε καμία αντίσταση και βρέθηκε να προηγείται με 2-0 με γκολ του Πατρινού [37΄πέναλτι] και Καρβελά στο 45΄. Στο δεύτερο ημίχρονο κάτι πήγε να αλλάξει για την ομάδα μας και στο 50΄ο Μπαλόζι μείωσε σε 2-1 και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ζαούρης μόνος απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα πλάσαρε άουτ. Στη συνέχεια του αγώνα η ομάδα μας δεν κινδύνεψε καθόλου προσπάθησε και δημιούργησε φάσεις για κάποιο γκολ και παρόλο που εύκολα δημιουργούσε άλλο τόσο εύκολα της έχανε με αποτέλεσμα στο τέλος του αγώνα να φεύγει από το γήπεδο με μηδέν βαθμούς. Άριστη η διαιτησία των κ.κ.Κασομούλη,Μητρολιού και Καρβελά. . Α.Ε.Λ. Αραβανής , Μπούρικας, Κέντρος, Γεωργίου, Μαριέτης, Βογιατζής, [80΄Χατζηαντωνάκης], Μικράκης, Ζαούρης, Μπαλόζι Ηρ., Ξύδης, Ντουλαβέρης. Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας το Σάββατο 13/4 και ώρα 17.00 με την ομάδα των Αλατσάτων στο γήπεδο Αλεξάνδρου. Μπορείτε να ενημερώνεστε και από το site της ομάδας aelilantiou.gr για τα νέα της ομάδας.