Η φωτογραφία είναι το ημερολόγιό μου γραμμένο με φως. Είναι η συμμετοχή μου στήν καθημερινή ζωή.
Αντωνης Πριονας:Την ίδια συμβολή με αυτούς που γράφουν ιστορία έχουν και αυτοί που...την καταγράφουν.
Παναγιωτης Τοκπασιδης:Το μονο που μενει απ'το ποδοσφαιρο,φωτογραφιες και αναμνήσεις

Τρίτη 16 Απριλίου 2013

Α.Ο.ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ - Α.Ε.Λ. 1-1 ΑΓΩΝΕΣ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΧΟΛΗΣ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Α.Ο.ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ - Α.Ε.Λ. 1-1 ΑΓΩΝΕΣ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΗΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΧΟΛΗΣ Στο τελευταίο παιχνίδι του φετινού πρωταθλήματος η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλοι με σκορ 1-1 με την ομάδα των Αλατσάτων. Σε ένα αγωνιστικό χώρο που δεν προσφερόταν για ποδόσφαιρο αλλά σίγουρα θα ήταν κατάλληλο για άλλα σπορ οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων προσπάθησαν να δείξουν το καλύτερό τους πρόσωπο. Χωρίς να υπάρχει το βαθμολογικό άγχος ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα μας να κερδίζει πέναλτι στο πρώτο λεπτό αλλά ο καλύτερος σε απόδοση στο φετινό πρωτάθλημα παίκτης μας [ Ντουλαβέρης ] δεν κατάφερε να σημειώσει γκολ αφού ο αντίπαλος τερματοφύλακας το απέκρουσε. Στη συνέχεια η ομάδα μας είχε καλύτερο ρυθμό και στο 12΄με ωραίο πλασέ ο Μικράκης άνοιξε το σκορ. Στο 21΄ όμως και σε μια ολιγωρία της άμυνας ο Κατσαρής έφερε το παιχνίδι στα ίσα . Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα μας είχε καλύτερο ρυθμό στο παιχνίδι της δημιούργησε φάσεις με [ Ζαούρη, Μικράκη, Τσαλιαγκό ], χωρίς όμως να έχουν το γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες πρόσφεραν ωραίο θέαμα δημιούργησαν φάσεις εκατέρωθεν χωρίς όμως να σημειώνεται κάποιο γκολ και το τέλος του αγώνα να βρίσκει της δύο ομάδες ικανοποιημένες από το θέαμα που πρόσφεραν. Καλή η διαιτησία των κ.κ. Χατζηκαμαγιάννη, Τσολακίδη και Γκρινιάρη. Α.Ε.Λ. Παπαρίδης, Κηρύκος ,[79΄ Μπούρικας ], Κέντρος, Τσαλιαγκός, Ξύδης, [65΄Μπαλόζι Κρ.], Μικράκης, Ζαούρης, Μπαλόζι Ηρ.,Ντουλαβέρης,Γεωργίου, Αργύρης Ιωαν. [70΄Κουλοχέρης ]. Η ομάδα μας συγχαίρει την ομάδα της Σκύρου για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και της εύχεται καλή πορεία στο πρωτάθλημα της Α1. Η ομάδα των παίδων δεν κατάφερε να περάσει στην ημιτελική φάση αφού στον αγώνα με τον Αίολο αν και καλύτερη σε όλο τον αγώνα δημιούργησε αρκετές φάσεις χωρίς όμως να σημειώσει κάποιο γκολ, και στην διαδικασία των πέναλτι η ομάδα μας ηττήθηκε με 4-2. Νίκη για την ομάδα των παμπαίδων στο αντίστοιχο πρωτάθλημα κερδίζοντας την ομάδα της Ακαδημίας Ερέτριας με 5-1. Τα γκολ σημείωσαν οι Καλέτζης [2],Μαρίνος, Κόλλιας και Καρλατήρας. Η ομάδα των νέων θα παίξει σε αγώνα νοκ άουτ το Σάββατο 20/4 και ώρα 11.00 με την ομάδα της ΑΠΚΟ Δροσιάς στο Ενωσιακό γήπεδο.. Στο στάδιο Καραισκάκη και στη φιέστα που θα γίνει μετά τον αγώνα με τον Πανιώνιο θα βρεθεί η σχολή μας. Αθλητές προπονητές και γονείς αναμένεται να ζήσουν ωραίες στιγμές όπως άλλωστε γίνεται τα τελευταία χρόνια. Μπορείτε να ενημερώνεστε και από το site της ομάδας aelilantiou.gr για τα νέα της ομάδας. http://evia--halkida.blogspot.gr/