Η φωτογραφία είναι το ημερολόγιό μου γραμμένο με φως. Είναι η συμμετοχή μου στήν καθημερινή ζωή.
Αντωνης Πριονας:Την ίδια συμβολή με αυτούς που γράφουν ιστορία έχουν και αυτοί που...την καταγράφουν.
Παναγιωτης Τοκπασιδης:Το μονο που μενει απ'το ποδοσφαιρο,φωτογραφιες και αναμνήσεις

Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013

Μαγνησιακός - Πιερίδες Μούσες 3-0

Ηττήθηκαν οι Πιερίδες Μούσες από τον Μαγνησιακό, με σκορ 3-0 με δυο γκολ της Κέκκου και ένα με την Λιάκου, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής κατηγορίας γυναικών, τα κορίτσια του Γιάννη Μπικούδη προσπάθησαν για κάτι καλύτερο αλλά δεν τα κατάφεραν. Οι καλύτερες φάσεις και γκολ του αγώνα:
 16ο λεπτό: Απευθείας εκτέλεση φάουλ για τον Μαγνησιακό με την Κέκκου, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία της Τσιώλη.
 23ο λεπτό: Το 1-0 για τον Μαγνησιακό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από την Κέκκου.
40ο λεπτό: μετά από πάσα της Κόλτση στην Τσινιάρου κάνη το σουτ αλλά η μπάλα λίγο έξω από την εστία της Μαργαρίτη.
 43ο λεπτό: Σουτ από την Κουλοχέρη μπλοκάρει η Τσιώλη.
 48ο λεπτό: 2-0 με ένα έξοχο σουτ της Κέκκου.
70ο λεπτό: 3-0 από την Λιάκου με σουτ από το ύψος του πέναλτι.
 Οι συνθέσεις των ομάδων:
 Μαγνησιακός: Μαργαρίτη, Καλαπαναγιώτου, Μεγαγιάννη, Παπασακελλαρίου Ε. (74' Πατέτσιου), Παπασακελλαρίου Ζ., Λιάκου(85' Ντοκούζη), Μήτα, Κέκου, Σιδεροπούλου, Κωνσταντελια (48' Κατσαβριά), Κουλοχέρη
Πιερίδες Μούσες (Γιάννης Μπικούδης): Τσιώλη, Παπάζογλου, Τσινιάρου, Κατσίμπουρα Αικ., Κατσίμπουρα Ολ., Κόλτση, Πολυχρονίδου Κ., Μιχαηλίδου (59' Κοκοζίδου 83' Χρυσοπούλου), Καρασίμου, Πολυχρονίδου Ε., Πεσερίδου (46' Βίσμπα).