Η φωτογραφία είναι το ημερολόγιό μου γραμμένο με φως. Είναι η συμμετοχή μου στήν καθημερινή ζωή.
Αντωνης Πριονας:Την ίδια συμβολή με αυτούς που γράφουν ιστορία έχουν και αυτοί που...την καταγράφουν.
Παναγιωτης Τοκπασιδης:Το μονο που μενει απ'το ποδοσφαιρο,φωτογραφιες και αναμνήσεις

Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2013

Α.Ε.Λ.—Α.Ο.ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ 2 - 1 Με το δεξί ξεκίνησε

Α.Ε.Λ.—Α.Ο.ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ 2 - 1 Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα μας τους αγώνες πρωταθλήματος για το νέο έτος αφού στο παιχνίδι με την ομάδα των Αλατσάτων βγήκε νικήτρια με 2-1. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν ακόμα στις διακοπές και δεν καταφέραμε να πιάσουμε την απόδοση προηγούμενων αγώνων και με μόνο μία καλή φάση για την ομάδα μας όταν το πλασέ του Μικράκη κατέληξε άουτ στο 25΄. Στο 30΄ η ομάδα των Αλατσάτων βρέθηκε κοντά στο γκολ χωρίς να το καταφέρει αλλά στη συνέχεια και στο 37΄ από ένα λάθος της άμυνας βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο εντελώς μεταμορφωμένη η ομάδα μας και με διορθωτικές κινήσεις στο παιχνίδι της πίεσε τον αντίπαλο φτιάχνοντας ευκαιρίες για γκολ δύο φορές με τον Μικράκη 58΄και 65΄και μία φορά με τον Ξύδη 72΄χωρίς όμως να τα καταφέρει. Ότι δεν καταφέραμε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο το καταφέραμε σε 3΄ ‘όταν στο 85΄με σουτ του Κεντρου ύστερα από ωραία πάσα του Μπούρικα έγινε το 1-1 και στο 88΄ο Κουλοχέρης το 2-1 και όλους τους παίχτες της ομάδας μας να γίνονται ένα πανηγυρίζοντας το γκολ. Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Παπαποστόλου, Βελέντζα, Σιαπλαούρα. Α.Ε.Λ. Παπαρίδης, Ξύδης, Κατσαρής, Κέντρος, Μικράκης, Μπούρικας, Μαριέτης, Λάμπρου [ 29΄Γεωργίου, 89΄Κυρήκος ], Τσαλιαγκός [ 52΄Κουλοχέρης], Ζαούρης, Ντουλαβέρης. Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την Κυριακή 13/1 την Αναγ. Ευρίπου στο γήπεδο Βατώντα και ώρα 15.00. Μπορείτε να ενημερώνεστε και από το site της ομάδας aelilantiou.gr για τα νέα της ομάδας.