Η φωτογραφία είναι το ημερολόγιό μου γραμμένο με φως. Είναι η συμμετοχή μου στήν καθημερινή ζωή.
Αντωνης Πριονας:Την ίδια συμβολή με αυτούς που γράφουν ιστορία έχουν και αυτοί που...την καταγράφουν.
Παναγιωτης Τοκπασιδης:Το μονο που μενει απ'το ποδοσφαιρο,φωτογραφιες και αναμνήσεις

Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 Α.Ο. ΚΑΛΟΧΩΡΙ ΠΑΝΤΕΙΧΙ - Α.Ε.Λ. 0-0 Σε ένα αγώνα που η ομάδα μας από την αρχή έδειξε πολύ καλά στοιχεία με καλή

ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 Α.Ο. ΚΑΛΟΧΩΡΙ ΠΑΝΤΕΙΧΙ - Α.Ε.Λ. 0-0 Σε ένα αγώνα που η ομάδα μας από την αρχή έδειξε πολύ καλά στοιχεία με καλή κυκλοφορία πίεσε τον αντίπαλο και στο 18΄κέρδισε πέναλτι που σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι στην εκτέλεση του Μαριέτη και στην επαναφορά ο Μικράκης σημάδεψε για δεύτερη φορά το οριζόντιο δοκάρι. Θα πρέπει να σημειώσουμε ότι το καθαρό χέρι του αντιπάλου μέσα στην περιοχή και σε προφανή θέση για γκολ από την ομάδα μας τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα. Στη συνέχεια και για 10΄η ομάδα μας εμφανώς επηρεασμένη από το χαμένο πέναλτι έδωσε στον αντίπαλο την ευκαιρία να πιέσει την ομάδα μας χωρίς να πετύχει κάποιο γκολ. Στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα μας προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε κάτι καλό .Στο δεύτερο ημίχρονο οι χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα μας ήταν η μία μετά την άλλη με αρχή τον Ζαούρη 50΄ μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα καθυστέρησε χάνοντας σίγουρο γκολ, στη συνέχεια στο 55΄ο Ξύδης σε ανεπανάληπτο τετ α τετ πλάσαρε πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 60΄ο Μαριέτης με σουτ είχε το τρίτο δοκάρι για την ομάδα μας και στο 68΄ο Παππάς πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα η μπάλα για τέταρτη φορά βρήκε το δοκάρι, και στην συνέχεια της φάσεις ο Μκράκης σε άδεια εστία πλάσαρε άουτ, Η πίεση από την ομάδα μας συνεχίστηκε μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα με δύο ακόμα καλές φάσεις με τον Παππά στο 80΄και Μπαλόζι Κρ. 87΄. Ο αντίπαλος το μόνο που έδειξε στο παιχνίδι του ήταν η δύναμη που πολλές φορές το παιχνίδι τους γινόταν αντιαθλητικό χωρίς να τιμωρείται. Καλή η διαιτησία των κ.κ. Ντούρα ,Χουλιάρα και Δάλλα εάν εξερέσουμε τις φάσεις που προαναφέραμε. Α.Ε.Λ. Παπαρίδης, Ξύδης, ,Μικράκης [ 80΄ Μπαλόζι Κρ.], Μπαλόζι Ηρ., Κατσαρής, Ζαούρης, Κυρήκος [62΄Παππάς ], Τσαλιαγκός [71΄Κουλοχέρης], Ντουλαβέρης, Μαριέτης. Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα παίξει με τον Αστέρα Δροσιάς την Κυριακή 9/12 και ώρα 15.00 στο γήπεδο των Φύλλων. Την Κυριακή 9/12 στις εγκαταστάσεις της σχολής και από ώρα 11:00-14:00 η σχολή μας σε συνεργασία με ανεξάρτητους συμβούλους της Herbalife Int. χορηγού της Π.Α.Ε Ολυμπιακός και της F.C Barcelona, διοργανώνουμε μια ανοιχτή μέρα αφιερωμένη στην υγιεινή και αθλητική διατροφή προς ΟΛΟΥΣ τους αθλητές μας μικρούς και μεγάλους...Δίδεται η δυνατότητα λιπομέτρησης, αξιολόγησης σωματικής κατάστασης [ ΔΩΡΕΑΝ], και γενικότερες συμβουλές για την απαιτητική καθημερινότητα ενός αθλητή αλλά και όλων εκείνων που έχουν απαιτήσεις από την καθημερινότητα τους .. Μπορείτε να ενημερώνεστε και από το site της ομάδας aelilantiou.gr για τα νέα της ομάδας.