Η φωτογραφία είναι το ημερολόγιό μου γραμμένο με φως. Είναι η συμμετοχή μου στήν καθημερινή ζωή.
Αντωνης Πριονας:Την ίδια συμβολή με αυτούς που γράφουν ιστορία έχουν και αυτοί που...την καταγράφουν.
Παναγιωτης Τοκπασιδης:Το μονο που μενει απ'το ποδοσφαιρο,φωτογραφιες και αναμνήσεις

Τρίτη 11 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ε.ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ – Α.Ο.ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΟΣΙΑΣ 1-0 ,ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΧΟΛΗΣ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Α.Ε.ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ – Α.Ο.ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΟΣΙΑΣ 1-0 ,ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΧΟΛΗΣ Σε ένα αγώνα που η ομάδα μας δεν συνέχισε τις εμφανίσεις των προηγούμενων αγώνων κατάφερε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Παπαρίδη να πάρει τους τρείς βαθμούς και να βελτιώσει την βαθμολογική της θέση. Θα πρέπει να σημειώσουμε τις αδικαιολόγητες διαμαρτυρίες της φιλοξενούμενης ομάδας για το πέναλτι το οποίο αμέσως υπέδειξε ο διαιτητής αλλά και ο βοηθός σημειώνοντας την παράβαση που έγινε πάνω στο Κέντρο σε μαρκάρισμα του αμυντικού. Από το πρώτο λεπτό η ομάδα μας είχε μία φλύαρη υπεροχή χωρίς να δημιουργήσει τη μεγάλη φάση στο πρώτο ημίχρονο εκτός από δύο σουτ των Ζαούρη και Κουλοχέρη που κατέληξαν άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας είχε καλύτερη απόδοση αλλά και πάλι δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο γκολ αφού ο αντίπαλος τερματοφύλακας δύο φορές έσωσε την ομάδα του από σίγουρα γκολ. Οπωσδήποτε η απόδοση της ομάδας μας πρέπει να μας προβληματίσει για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Με λάθη και για τις δύο ομάδες η διαιτησία του κ. Καλαμάτα που είχε βοηθούς τους κ.κ. Μητρολιό και Μούντριχα.. Α.Ε.Λ. Παπαρίδης, Παππάς [63΄Μικράκης],Κατσαρής,Κέντρος,Ξύδης,Μπούρικας,Μαριέτης, Ντουλαβέρης, Κουλοχέρης [ 72΄Μπαλόζι Κρ.],Ζαούρης [90΄Αθανασίου],Τσαλιαγκός. Τον Ταμυναικό θα αντιμετωπίσει η ομάδα μας εκτός έδρας το Σάββατο 15/12 και ώρα 15.00. Στο Στάδιο Καραϊσκάκη βρέθηκαν οι αθλητές της σχολής μας με τους γονείς τους και παρακολούθησαν τον αγώνα του Ολυμπιακού με τον Πλατανιά. Την Κυριακή 9/12 πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της σχολής από ανεξάρτητους συμβούλους της Herbalife Int. χορηγού της Π.Α.Ε Ολυμπιακός και της F.C Barcelona, ενημέρωση στους αθλητές και γονείς για την υγιεινή και αθλητική διατροφή. Κατά την διάρκεια της ενημέρωσης δόθηκε η δυνατότητα λιπομέτρησης, και αξιολόγησης της σωματικής κατάστασης αθλητών και γονέων. αλλά και γενικότερες συμβουλές για τον καθένα ξεχωριστά αναλόγως των αποτελεσμάτων. Η ομάδας μας από 26 έως 28/12 θα διοργανώσει για ακόμα μια χρονιά ΑΓΩΝΕΣ ΑΓΑΠΗΣ όπου και φέτος τα χρήματα που θα συγκεντρωθούν στον κουμπαρά θα διατεθούν για τις ανάγκες του Συλλόγου ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. Η συμμετοχή των ομάδων θα είναι ΔΩΡΕΑΝ και οι ηλικίες που θα αγωνιστούν θα είναι στα τμήματα 1998-1999, 2000-2001, και 2002-2003. Όσες ομάδες επιθυμούν μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή έως 22/12 στα τηλέφωνα της σχολής. Μπορείτε να ενημερώνεστε και από το site της ομάδας aelilantiou.gr για τα νέα της ομάδας. http://evia--halkida.blogspot.gr/