Η φωτογραφία είναι το ημερολόγιό μου γραμμένο με φως. Είναι η συμμετοχή μου στήν καθημερινή ζωή.
Αντωνης Πριονας:Την ίδια συμβολή με αυτούς που γράφουν ιστορία έχουν και αυτοί που...την καταγράφουν.
Παναγιωτης Τοκπασιδης:Το μονο που μενει απ'το ποδοσφαιρο,φωτογραφιες και αναμνήσεις

Τετάρτη 11 Ιανουαρίου 2012

Α.Ε.ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ - ΜΑΡΜΑΡΙ 2-0

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με νίκη ξεκίνησε η ομάδα μας την νέα χρονιά και στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου κέρδισε την ομάδα του Μαρμαρίου με 2-0.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας δεν υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο και έδειχνε ότι ήταν ακόμα διακοπές. Χωρίς ρυθμό και σε παθητικό ρόλο κατάφερε σε 45΄να μην χάσει ούτε μία ευκαιρία, με μόνο θετικό στοιχείο το να μην δεχθεί κάποιο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο και ύστερα από το 50΄ ανέλαβε πρωτοβουλία κινήσεων και με καλή κυκλοφορία έχασε αρκετές ευκαιρίες για γκολ με τους Μικράκη Αλ., Λάμπρου Αθ., Σίδερη, Βογιατζή είχε δύο δοκάρια με τον Λάμπρου Αθ. , αλλά σημείωσε και δύο γκολ με τους Κουλοχέρη και Σίδερη τα οποία έδωσαν τους τρείς βαθμούς της νίκης.
Έτσι στο τέλος του πρώτου γύρου η ομάδα μας έχει 27 βαθμούς, με οχτώ νίκες, τρείς ισοπαλίες, δύο ήττες και με 37 γκολ υπέρ και 13 κατά.
Α.Ε.Λ. Μπαρώτας, Σίδερης, Γκάβαλης, Λάμπρου Νεκτ., Μικράκης Κων.[60΄ΜπαλόζιΗρ.],Βογιατζής, Ντουλαβέρης, Τζανής [50΄Λάμπρου Αθ.],Κατσαρής [65΄Μικράκης Αλ.], Κουλοχέρης, Μαριέτης.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα παίξει με τον Α.Ο.ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ Κ΄ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ στο γήπεδο Μονονδρίου.