Η φωτογραφία είναι το ημερολόγιό μου γραμμένο με φως. Είναι η συμμετοχή μου στήν καθημερινή ζωή.
Αντωνης Πριονας:Την ίδια συμβολή με αυτούς που γράφουν ιστορία έχουν και αυτοί που...την καταγράφουν.
Παναγιωτης Τοκπασιδης:Το μονο που μενει απ'το ποδοσφαιρο,φωτογραφιες και αναμνήσεις

Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2011

ΕΥΡΙΠΟΣ - ΛΗΛΑΝΤΙΟ 2-4

ΑΝΑ/ΣΗ ΕΥΡΙΠΟΥ - . Α.Ε.ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ 2-4

Σε ένα ωραίο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες που έγινε στο γήπεδο του Βατώντα η ομάδα μας επικράτησε της ομάδας της Αναγέννησης Ευρίπου με 4-2.
Στα πρώτα λεπτά του αγώνα βρεθήκαμε πίσω στο σκορ και συγκεκριμένα στο 3΄. Στη συνέχεια και μετά το 10΄ η ομάδα μας ισορρόπησε το παιχνίδι και στο 14΄
ο Μαριέτης με ωραία εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-1. Στο 18΄και ύστερα από ωραία
ενέργεια του Ντουλαβέρη και κάθετη πάσα στον Κουλοχέρη με ωραίο πλασέ έκανε το 2-1 για την ομάδα μας. Ο ρυθμός ανέβαινε και από τις δύο ομάδες προσφέροντας ωραίο θέαμα και στο 25΄οΤζανής δεν μπόρεσε μόνος απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα να σκοράρει, και στο 45΄ έγινε το 2-2.Στο δεύτερο ημίχρονο με αποφασιστικότητα από όλους τους παίχτες μας για την νίκη , με γρήγορο ρυθμό και πίεση κλείσαμε τον αντίπαλο σημειώσαμε άλλα δύο γκολ το ένα αυτογκόλ και το άλλο με τον Μαριέτη και είχαμε και ένα δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Σίδερη.
Α.Ε.Λ. Τσιμπός Χρ., Τσιμπός Παν., Κατσαρής, Κουλοχέρης , Μαριέτης, Τζανής [55΄Μικράκης Κων.], Σίδερης, Βογιατζής,Λάμπρου [ Μικράκης Αλ.], Μπαλόζι,